Жизнь училища 2013-2014 уч.г

***********

12 вересня в комунальному вищому навчальному закладі «Макіївське педагогічне училище» відбувся олімпійській урок «О, спорт! Ти є життя!»,  який проводилаВєдєнєєва Олена Августинівна – викладач фізичного виховання з методикою навчання, майстер спорту з плавання, срібний призер на дистанції 200 метрів та бронзовий призер на дистанції 100 метрів у стилі батерфляй ХІІІ чемпіонату Європи з плавання серед ветеранів 2011 (Італія, Венеція), золотий та бронзовий призер Чемпіонату Європи з плавання серед ветеранів 2013 (Нідерланди, Ейндховен). Поруч з викладачем співпрацював студент 2-го курсу дошкільного відділення, майстер спорту з кікбоксінгу, чемпіон світу 2013 серед юніорів у ваговій категорії до 60 кг – Шуляк Володимир.

За цим майстер-класом мали змогу спостерігати наші гості Борових Р.В. – начальник організаційного відділу Кіровської районної адміністрації міста Макіївки, Ворожбіт С.І. – голова Макіївської міської федерації східних єдиноборств, заслужений тренер України з кікбоксінгу, студенти та викладачі навчального закладу. Вони пересвідчились, що майбутнє наших дітей у надійних руках майбутніх вчителів та вихователів, випускників КВНЗ «Макіївське педагогічне училище», які сприятимуть не лише фізичному, а й творчому розвитку наших нащадків.

*********

Хаплановські читання

Прочтите мною выжженные строки…

 

  (Н.Хапланов)

21 грудня 2013 року у міському   Макіївському краєзнавчого музеї відбулися перші «Хаплановські читання», присвячені пам’яті поета і прозаїка, талановитого керівника і просто прекрасної людини Миколи  Хапланова.

Тематика його творів різноманітна, але особливе місце в ній посідає Велика Вітчизняна війна.

В цій зустрічі взяли участь студенти педагогічного училища Сорочинська ОльгаПащенко Вікторія,Філіпішена Наталія (керівник Лататуєва І.І.). Вони представили свої творчі роботи:  Сорочинська Ольга - творчу роботу «Війна в поезії Миколи Хапланова», Пащенко Вікторія і Філіпішена Наталія – вірші поета «Душа», «Последняя атака». Нагородою студентам стали збірники поезій відомого поета, нашого земляка М.Хапланова.

 

Педагогіка. Розкриття своєї спеціальності за допомогою танцю

           10 жовтня 2013 року студенти КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» взяли участь у флешмобі на тему «Педагогіка. Розкриття своєї спеціальності за допомогою танцю. Формування творчих здібностей студентів педагогічних навчальних закладів у літньому оздоровчому закладі», який було проведено у м. Донецьку серед студентів педагогічних училищ області .

 

Спілкуючись та обмінюючись досвідом, студенти показали різнобічні  здібності сучасних майбутніх педагогів,  пропагандуючи у  танці активний і здоровий спосіб життя.

 

           Наслідком  проведення  флешмобу  для  студентів  педагогічного  училища  став  диплом  у  номінації  «Яскравість  та  самобутність».

22-24.10.2013

ВИСТАВКА-ПРЕЗЕНТАЦІЯ "ІННОВАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ"

22-24 жовтня 2013 року у виставкому центрі «Київ Експо Плаза» відбулася п’ята  Національна виставка-презентація «Інновації  в сучасній освіті», у якій взяв участь Комунальний вищий навчальний заклад «Макіївське педагогічне училище».

Навчальний заклад став Лауреатом конкурсу I ступеня і був нагороджений Дипломом Лауреата I ступеня у номінації «Випереджаюча освіта для сталого розвитку як інноваційна форма adminорганізації освітнього простору» і Дипломом «За активну участь і представлення освітніх інноваційних технологій».

********

ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ

ВИКЛАДАЧІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СХІДНОГО РЕГІОНУ

     14 листопада 2013 року в КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» відбулося засідання методичного об’єднання викладачів фізичного виховання Східного регіону з проблеми «Роль органів студентського самоврядування в процесі фізичного виховання студентів».

            Високу оцінку присутніх здобули проведені заняття з фізичного виховання

(викладачі: О.А. Вєдєнєєва, О.М. Остапенко), тренування волейбольної команди (викладач  Трофімов В.Г.).

            Незабутньою стала зустріч учасників засідання і студентів педагогічного училища з видатними спортсменами України, нашими земляками: Віктором Смірновим -  шостикратним Параолімпійським чемпіоном, багаторазовим чемпіоном Світу та Європи, учасником 3-х Параолімпійських Ігор (Афіни-2004, Пекін-2008, Лондон-2012), Героєм України; Ралдугіною Наталією, випускницею дошкільного відділення педагогічного училища(2002), чемпіонкою світу по карате, майстром спорту міжнародного класу, заслуженим тренером України, яка вже виховала 18 майстрів спорту Украйни і 8 майстрів спорту міжнародного класу.

             Позицію студентів щодо здорового способу життя виявив виступ агітбригади з теми «Не все у житті варто спробувати».

      Зацікавленість інноваційною діяльністю педагогічного колективу викликав досвід роботи викладачів з використання проектної технології у формуванні здорового способу життя, організації волонтерської діяльності щодо організації активного відпочинку в базових ДНЗ м. Макіївки.

 

          Не було байдужих при обговоренні проблеми засідання під час проведення круглого столу з проблеми «Роль студентського самоврядування  в реалізації завдань фізичного виховання студентів». Педагоги дійшли висновку, що успішність у реалізації завдань фізичного виховання студентів -  це спільна діяльність педагогів і органів студентського самоврядування в його організації.

*******

*******

30 грудня у КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» відбувся  Новорічний вернісаж – пісенний конкурс, у якому взяли участь студенти дошкільного та шкільного відділення. Зі сцени лунали новорічні пісні, вітання, розгорталися справжні дива та містерії. Кожен виступ був яскравим та незабутнім.

  

Незважаючи на те, що кожен виступ був яскравим і незабутнім,  перемогу в конкурсі здобули:  

31 група шкільного відділення

32  група шкільного відділення

44 група дошкільного відділення.

Солодкі призи підсилили радість переможців.

Сподіваємося, що позитивний настрій буде супроводжувати всіх і в Новому році!

******

З  любов’ю до рідного слова

25 січня 2014 року у  м. Донецьку відбувся IV етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому брала  участь  переможниця  обласного туру  конкурсу, студентка 41 групи  КВНЗ «Макіївське  педагогічне  училище»  Сорочинська  Ольга (керівник  викладач  філологічних  дисциплін  Хопіна А.Р.)

«Для мене це був не лише корисний досвід, а й можливість випробувати свої сили, перевірити знання з української мови», - ділиться враженнями Ольга.

Конкурсантка  була нагороджена дипломом І ступеня та корисними книжками від Обласного відділення наукового товариства імені Тараса Шевченка.

******

ВЕСЕЛОЇ    МАСЛЯНОЇ

Всі ми Зиму проводжали,

Красну Весну зустрічали.

Весно! Уквітчай наш край,

Дай нам добрий урожай!

27 лютого всі студенти і викладачі Макіївського педагогічного училища   зустрічали Масляну - свято проводів зими і урочистої зустрічі весни. Рядженими, піснями  проганяли Зиму та накликали Весну. Підкріпленням до доброго настрою стали смачні млинці: солодкі - з варенням, медом та згущеним молоком.  Благодійний ярмарок на масляну - став для всіх доброю щорічною традицією.

 

*****

Українську мову ми любимо і знаємо…

28 лютого 2014 року у КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» відбувся II етап олімпіади з української мови, серед навчальних закладів Східного регіону.

 У ньому взяли участь студенти п`яти навчальних закладів: 

 КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

 КВНЗ «Макіївське педагогічне училище»

 Стахановський педагогічний коледж Луганського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка

 Красноградський коледж КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

 Балаклійська філія КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Наш навчальний заклад представляли студентки II курсу, за рішенням журі місця були розподілені наступним чином: Саєнко Інна (22 група) – 5 місце, Сурова Анастасія (23 група) – 7 місце, Фурсова Катерина (24 група) – 15 місце

Візит до Харкова не обмежився участю в олімпіаді. Дівчата познайомились із історією, архітектурою міста Харкова та здійснили прогулянку найбільшою площею Європи. Вони були приємно вражені парком ім.. Горького, побачили оригінальний пам’ятник Т.Г. Шевченка, пам’ятник Андрія Первозванного та багато іншого.

Дякуємо дівчатам за участь в олімпіаді і

бажаємо подальших успіхів!

 

********

До святкування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

        05 березня 2014 року у КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» відбулась студентська науково-практична конференція, присвячена 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря – Т.Г.Шевченка.

Студенти, її учасники, продемонстрували високий інтелектуальний і науковий рівень своїх дослідницьких робіт, присвячених вивченню творчої спадщини видатного українського поета, художника, борця за щасливу долю народу, професійну спрямованість своїх наукових досліджень, уміння збудити у присутніх прагнення до самоосвіти і самовдосконалення.

 

        Ми сподіваємось, що проведена конференція – це не тільки поштовх до подальших досліджень, але й цеглинка, покладена у фундамент єднання українського народу.

*******

« 200 віршів до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка»

9 березня 2014 року Макіївський краєзнавчий музей проводив акцію « 200 віршів до   200-річчя  від дня народження Т.Г.Шевченка»

У цій акції взяли участь усі, хто знає, любить і цінує поезію Великого Кобзаря. Наймолодшому учасникові було лише 7 років!

У рамках акції між учасниками проходив «BOOKCROSSISG» , і усі бажаючі могли обмінятися книгами класиків та сучасною літературою.

У нашому педагогічному училищі теж цінують, читають і люблять творчість Шевченка. Дівчата із задоволенням та артистизмом читали вірші та уривки з поем. В акції взяли участь:

-     Гриб Любов - 11 група;

-     Поберезська Анна – 21 група;

-     Сажнєва Марія – 21 група;

-     Литвинчук Христина – 22 група;

-     Лемешко Катерина – 22 група;

-     Шевченко Крістіна – 33 група.

Дякуємо дівчатам за участь!

******

З іменем Т.Г. Шевченка на планеті пов’язується Україна та українці

Пізнавати Кобзаря – це пізнавати історію

У КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка був проведений тиждень української мови та літератури. Відповідно до плану тижня відбулися такі позааудиторні заходи:

Конкурс малюнків «Т.Г.Шевченко очима студентів»

Переможці конкурсу:

І місце – Гуріна К. (31 гр.);

ІІ місце – Левкович І. (201 гр.);

  

ІІІ місце – Садкова Д. (21 гр.)

Студентська науково - практична конференція

«Т.Г. Шевченко – просвітитель українського народу»

Учасниками стали:   

Ємцева О. (14 гр.), Дробот Г. (14 гр.), Дубова М. (21 гр.), Гелюх І. (21 гр.), Садкова Д. (21 гр.), Приходько Л. (31 гр.), Рябоконь О.  (31 гр.), Сердюк В. (31 гр.), Чумакова Д. (14 гр.)

Літературно-музична композиція

«Шевченко-художник»

  Головні   ролі   виконували студенти:   

Кліяненко    М.  (  31   гр.    – Т.Г. Шевченко),

Сердюк  В.  (31 гр. – Оксана),  

Побідаш Н. (32 гр. – Дзюня Гусаковська),   

Панасенко Д. (42 гр. – І. Сошенко),

Литвинчук К. (22 гр.- Ликерія Полусмакова),

Скрипник С. (32 гр.), Курганов П.(41 гр.) – учителі малого Тараса, 

Корчемна Г. (32 гр. -  героїня твору Т.Г. Шевченка «Сон»)

 

 9 березня 2014 року Макіївський краєзнавчий музей проводив акцію«200 віршів до   200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка» 

           Після проведення тижня студенти ще раз підтвердили вічну істину:

творчості Т.Г.Шевченка не буде забуття

********

ТРАДИЦІЇ ТА ДОСЯГНЕННЯ

18 - 20 березня 2014 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулась головна подія освітньої галузі - П’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014», в якій традиційно взяло участь і наше педагогічне училище, презентуючи  досягнення навчального закладу, творчі здобутки педагогічного і студентського колективів.

Наші досягнення:

 - за результатами  конкурсі з тематичної номінації «Педагогічна майстерність – домінанта професійної дії вчителя, викладача» КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» було нагороджено золотою медаллю за роботу з теми «Теоретико-методичний і практичний аспекти функціонування у навчальному закладі. Школи майбутнього педагога як передумова формування компетентного і конкурентоспроможного фахівця для закладів освіти»;

 - Дипломом за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти.

********

ПРИЛУЧАЕМОСЯ ДО НАУКИ

           24 квітня 2014 р. в Макіївському економіко-гуманітарному інституті пройшла «ХХнауково-практична конференція викладачів, студентів та молодих науковців (з міжнародною участю) – 2014».

           В роботі секції  іноземних мов для студентів немовних спеціальностей взяли участь студенти КВНЗ «Макіївське педагогічне училище», які здобувають додаткові кваліфікації «Вчитель іноземної мови в початкових класах», «Вихователь з правом навчання англійської мови» Богданова О., Вороніна Г., Іванцова Л., Корчемна Г., Михеєва М., Огаркова О., Ходорова В.

           Науковими керівниками студентів були молоді викладачі іноземної мови Лататуєва О.А. та Павленко Я.В.

           Сертифікати, отримані студентами за результати конференції, стали свідченням перших успіхів студентів у науково-дослідницькій роботі.

*****

І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА

           24 квітня 2014 року у КВНЗ «Донецький педагогічний коледж» відбувся традиційний обласний конкурс педагогічної майстерності випускників ВНЗ І-ІІ рівнів  акредитації Донецької області, в якому взяли участь студенти  педагогічного коледжу, Макіївського, Артемівського, Красноармійського, Шахтарського педагогічних училищ.

           Другий рік поспіль перемогу здобула команда КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» у складі студентів 41 групи шкільного відділення Анастасії Абакумової, Людмили Борбот, Лялі Горшкової.

           Абсолютною переможницею конкурсу стала Людмила Борбот.

           Вітаємо з перемогою!

           Бажаємо у подальшому успіхів у навчанні, творчих професійних злетів!

**********

Вітаємо з перемогою.

         1-2 червня 2014 року в ДВНЗ «Макіївський промислово-економічний коледж» відбулася регіональна науково-практична конференція студентів «Сходинки зростання: від  студентської творчості до професійної майстерності», на якій студенти КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» були визнані кращими серед учасників конференції ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації регіону і нагороджені дипломами, грамотами, цінними подарунками за підготовку і презентацію творчих робіт.

         Це такі студенти:

         Сорочинська О. нагорождена Дипломом і цінним подарунком за зайняте І місце (секція соціально-гуманітарних дисциплін);

         Пащенко В. - Дипломом і цінним подарунком за зайняте ІІ місце (секція економічних дисциплін);

         Дубова М. – Грамотою за перемогу в номінації «Креативний підхід у досягненні  високих результатів» (секція соціально-гуманітарних дисциплін);

         Ємцева О. - Грамотою за перемогу в номінації «Досконала якість виконання роботи» (секція соціально-гуманітарних дисциплін);

         Садкова Д. - Грамотою за перемогу в номінації «Невичерпна активність та ініціативність» (секція соціально-гуманітарних дисциплін);

         Гелюх І. - Грамотою за перемогу в номінації «Успішна реалізація проекту» (секція соціально-гуманітарних дисциплін);

         Вітаємо переможців та їх керівників:

Прокопченко Н.Д., Лататуєву І.І., Морозову Л.М., Панову І.В.

і бажаємо успішних відкриттів і творчих успіхів.

*********

У педагогічному  училищі вручення дипломів

 

 

 

         До побачення і дякуємо, рідне училище,  сказали 97 випускників дошкільного відділення заочної форми навчання на випускному вечорі, який відбувся у навчальному закладі 20 червня 2014 року.

 

         Тепер всі вони кваліфіковані  фахівці з дошкільної освіти, але є серед них ті, хто отримав  диплом з відзнакою, а значить – найбільш кваліфіковані і конкурентоспроможні. Це Циферова Юлія, Циферова Вікторія, Бугаєвська Ольга, Бернацька Неллі, Хомяк Євгенія, Коваленко Тетяна, Золотих Ольга, Писклова Тетяна, Руденко Тетяна, Костенко Людмила.

 

         Нехай завжди буде сонце і можливість виховувати дітей під мирним небом, щастя Вам і наснаги, дорогі випускники!


27 червня 2014 року у КВНЗ «Макіївське педагогічне училище» були вручені дипломи випускникам денної форми навчання  дошкільного і шкільного відділень.

 

Кваліфікованими вихователями і вчителями початкових класів стали  153 студента, 11 з них отримали дипломи з відзнакою. Це: Сорочинська О., Пащенко Ю., Свіженко Г., Борбот Л., ( 41 гр.); Панасенко Д., Філіпішена Н., Колот Ю.,  Колот П. (42 гр.);  Скоморовська О.,  Немченко Г.,  Щедріна А. (301 гр.).

 

Побажаємо випускникам мирного неба, ясного сонечка, здібних дітей, кар’єрного зростання і особистого щастя.  

 

 

 

ПЕРШИЙ  КРОК  ДО  МАЙБУТНЬОЇ  ПРОФЕСІЇ

11.06.2014 року відбувся персональний розподіл випускників у відповідності із спеціальністю та кваліфікацією, набутими в навчальному закладі.

         Згідно наявних вакансій та гарантійних листів із загальноосвітніх та дитячих закладів міста Макіївки та Донецької області було надано місця для подальшого працевлаштування для студентів спеціальностей:

5.01010201 Початкова освіта:

заявок-5;

гарантійних листів-17.

 5.01010101 Дошкільна освіта.

заявок- 20;

гарантійних листів-24.

          Студенти отримали направлення на посади: вчитель початкових класів, вчитель англійської мови в початкових класах, педагог-організатор, вихователь групи подовженого дня, вихователь в дитячих навчальних закладах.

         Деякі студенти вирішили подовжити навчання у ВНЗ освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації за освітнім напрямом Педагогічна освіта.

 

                   Побажаємо успіхів у професійній діяльності випускникам КВНЗ «Макіївське педагогічне училище».